Adventný kalendár 2018


Vítam Vás pri tomto nezvyčajnom príspevku. Od dnešného dňa až do Vianoc máte možnosť zapojiť sa do súťaže o dve knižné boxíky. Stačí ak sa budete riadiť podmienkami nižšie. Všetkým Vám držím pršteky a dúfam, že sa zabavíte pri tomto adventom kalendári. 


PODMIENKY adventného kalendára
 • Každý deň pribudne nová úloha o ktorej Vás informujem prostredníctvom Instagramu.
 • Správne odpovede treba zaslať na email adventnykalendar@gmail.com
 • Odpovede označujte takto 1.12.- a správna odpoveď aby som vedela, k akej otázke patrí odpoveď
 • Do adventného kalendára sa môžte zapojiť kedykoľvek ale je potrebné zodpovedať na všetky otázky- inač prídete o body a šancu vyhrať.
 • Súťaž bude uzavretá 24.12.2018 o 00:00 emaily po tomto čase nebudem brať do úvahy.
 • Výherca bude určený podľa počtu správnych odpovedí-každý, kto bude mať minimálne 20 bodov bude zapojený do koncového losovania (možné získať 24 bodov- za polovicu správnej odpovede získaš 0,5boda- len pri niektorých otázkach.)
 • Výherca nebude mať možnosť vidieť balíček skôr ako dorazí k nemu domov- v prípade záujmu iných súťažiacich ceny balíčku zverejním po doručení výhercovi. 
 • Výhercu zverejním tu aj na Instagrame okolo 28.12.2018 aby som mala čas posčítavať všetky odpovede- Výhercovi príde v tento deň email o výhre
 • Ak sa výherca neozve do 24 hodín výhra sa posúva ďalej-ďalším losovaním. 
 • Aby nikto neostal sklamaný tak trom knihomoľom poputujú domov záložky, losovať sa bude zo všetkých zúčastnených.
 • Prajem Vám veľa šťastia a zábavy v tomto adventom kalendári.  

 Začíname! Prajem Príjemnú zábavu.Dnešné prvé okienko patrí knihe, ktorá sa nachádza na obrázku. Tvojou úlohou je zistiť o akú knihu ide a priradiť k nej názov a meno autora. 

Druhý december so sebou prináša druhú otázku. Tieto postavy majú spoločnú jednu vec, a tou je prvý diel tejto duológie.(Názov)Dnešné okienko patrí piatim listom, ktoré sa dostali k chalanom, ktorým síce boli adresované ale nikdy ich nemali dostať. Otázka znie, ako sa volá kniha, v ktorej týchto päť listov bolo rozoslaných a meno postavy, ktorá listy napísala. Jedná sa o prvú časť z trilógie. Dnes je správnou odpoveďou názov knihy podľa citátu. Stačí napísať len názov knihy autor nie je dôležitý. 


Ďalšie okienko prináša so sebou aj piatu otázku a tú už môžte vidieť v adventnom okienku.
Dnes so sebou otázku priniesol Mikuláš. Aby sme sem zapojili aj nejakú slovenskú autorku tak dnes by som sa Vás rada opýtala na Miroslavu Varáčkovu a jej knihu Nepobozkaná. V ktorom roku vyšla táto kniha? 

Dnes máš za úlohu porozmýšľať a doplniť názov a autora knihy. 
 Dnes máš za úlohu znova zistiť aká kniha sa nachádza na obrázku. Názov knihy a meno autora.  
Dnes by sme si mohli dať troška zložitejšiu otázku, ktorá znie takto: Koľko rokov ma Panta Rhei? (Správna odpoveď je rok ale aj číslo) 
Dnešný deň bude patriť asi najznámejšej knižnej sérií alebo sérií, o ktorej ste určite už počuli- a tou je séria Upírske denníky. A dnešná otázka bude znieť koľko dielov má táto séria a meno autora, ktorý ju napísal. 

Dnes máš za úlohu uhádnuť podľa vety názov knihy a meno autora.
Dnešný deň patrí knihám, ktoré boli sfilmované od Johna Greena. Uveďte ich dve názvy. 
Dnes máš za úlohu zistiť, ku ktorej knihe/ sérii patrí tento znak. Správnou odpoveďou je názov knihy a meno autora. Dnes mám pre teba troška ťažšiu úlohu. A tou je doplniť správne slová do vety. Túto knihu si už určite čítal/a. 
Dnes som si pre Vás pripravila otázku o najznámejšej sérii a tou je Harry Potter. A moja otázka znie: Koľko vydavateľstiev odmietlo publikovať prvú knihu tejto série? (Tolerancia 1) 
Dnešná správna odpoveď bude zistiť názov knihy a meno autora podľa citátu. 
Dnes je tvojou úlohou podľa jednej vety priradiť názov knihy a meno autora.  
Dnešnou otázkou poteším asi každého milovníka twilight ságy. Akú novelu napísala Stephanie k tejto ságe?  

Dnes som si pre Vás pripravila pomerne ľahkú otázku. Kendare Blake napísala sériu Tri temné koruny a ja sa Vás pýtam ako sa volá tretie pokračovanie. 
Dnes som si pre Vás pripravila znova poznaj knihu podľa obrázka. Správna odpoveď je názov knihy a meno autora.  
Dnes máš znova za úlohu spoznať uhádnuť knihu podľa citátu. (názov knihy a meno autora)
Dnes mám pre Vás pripravených pár postáv a tvojou úlohou bude zistiť, ktorá autorka ich vytvorila.
 Predposledná otázka a posledný citát tohto kalendára. Správna odpoveď bude názov knihy a meno autora. 
Dnes tu máme poslednú otázku a táto otázka bude aj špeciálna. A Vašou úlohou je rozpoznať knihu podľa obsahu. Správnou odpoveďou je názov knihy a meno autora.

Nahlásiť zneužitie