Stefanové denníky- Tiene minulosti

by - 4/08/2018

Autor: L.J. Smith
Originálny názov: TVD- Stefan's diaries- The Ripper
Počet strán: 235
Jazyk: Slovenský
Prečítane: 4/2018

Úryvok z knihy

August 1888
Koľko sa toho môže za rok zmeniť. 
Tak znie jedna z viet, ktoré som zachytil v rozhovore, veta, ktorá mi v mysli hrkoce ako kamienok na ceste, ako pozostatok môjho predchádzajúceho života. Kedysi mal rok svoju váhu. Bol plný možností - stretnuť životnú lásku, splodiť deti, umrieť. 

Môj názor, moje pocity

Znova sa ozývam vo svete upírov, tentokrát so štvrtým pokračovaním Stefanových denníkov. Naposledy som napísala recenziu na prvú časť, keď som nevedela ešte posúdiť či ma kniha zaujala alebo ako na mňa zapôsobila. Teraz mám v tom jasnejšie a môžem povedať, že kniha sa mi veľmi páči.

S dejom asi nikoho zoznamovať nemusím, keďže každý vie čo sú upírske denníky a Stefanové sú život Stefana predtým než Upírske denníky vôbec začali. 

V tejto časti mi občas nedávali niektoré vety zmysel, keďže som musela v pamäti loviť informácie z druhých častí-občas to boli detaily v knihách. Ale aj napriek tomu som sa cez to prelúskala a dala si veci dokopy.

Kniha ma zo začiatku až tak veľmi neupútala ako som očakávala keď som ju začínala čítať, no neskôr po pár stránkach to začalo byť zaujímavé a opäť a tam niečo udialo.

Znova sme sa stretli s nejakými tými vraždami. V tejto časti sa objavujú nové postavy, ľudia, rodiny... 

Kniha je ako vždy ľahko písaná, rýchlo sa číta (odporúčam čítať všetky časti po sebe) nemôžem povedať, že to je kniha na oddych ale áno da sa pri nej oddýchnuť.

Kniha je naozaj určená asi len milovníkom upírských denníkov, či už knižných alebo seriálových. 

Z knihy som mala zážitok a dozvedela som sa veci, ktoré ma naozaj zaujímali.
No bola som aj milo prekvapená z toho kým smerom sa obrátil dej.

Za knihu sa chcem poďakovať kníhkupectvu preskoly.sk ktorý mi túto knihu zaslali. Knihu si môžeš zakúpiť  TU

You May Also Like

2 komentárov

 1. Super recenze. :-)
  Já se musím přiznat, že mě Upíří deníky minuly tak nějak celkově, knihy i seriál. Knihy jsem zkoušela, ale moc mě nezaujaly, je fakt, že jsem byla ale celkem malá, mám tu první dva díly, tak je možná nkdy zkusím znova...:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne osobne sa skôr páčil serial ako knihy 😅 Je ich aj veľa ale zatiaľ to je zaujímave 😅

   Odstrániť

Nahlásiť zneužitie